Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/a/k/u2856/public_html/myweb.php on line 63
www.AkoNeplatit.sk - Informacie o tom ako NEPLATIT, usetrit a neprist o peniaze. Pozor na bankomaty !
Autor: Stanley B <stanley(zavinac)akoneplatit(bodka)sk>, Téma: Bankové služby, Zdroj: ČSOB, Vydané dňa: 03. 02. 2007Pred časom sme vás varovali pred rizikom používania verejne prístupných bankomatov. Keďže bez fantázie by nevzniklo nič z toho, čo nám dnes umožňuje pohodlný život máme tu pre vás ďalší z mnohých nápadov. Je síce menej profesionálny ako ten o ktorom sme písali ale rovnako nebezpečný.

Doplnenie 3.2.2007Ďalšou možnosťou je vylákať od vás pin kód a ukradnúť vám platobnú kartu. Názorne je takáto možnosť prezentovaná v pripojenej prezentácii.štandardný bankomat 1. Na prvý pohľad sa bankomat ničím nelíši od bežného neupraveného bankomatu.
bližší pohľad na  bankomat 2. Ani bližší pohľad nám nepovie že bankomat bol upravený.
detail podávača 3. Jemné odreniny po krajoch podávača bankoviek môžu dačo naznačiť, avšak klient ich pri bežnom použití bankomatu nepostrehne.
falošný kryt podávača bankoviek 4. Jedná sa o falošný kryt podávača bankoviek a tu vidíte jeho odstraňovanie.
odstraňovanie falošného krytu 5. Ešte jeden obrázok falošného krytu, ktorý slúži ku fyzickému zadržaniu bankoviek. Tu bankomat čiastku vydá, ale vy sa k nej nedostanete.
odstránený falošný kryt 6. Odstránený falošný kryt – na vnútornej strane je obojstranná lepiaca páska slúžiaca ku prilepeniu bankoviek.
falošný kryt z boku 7. Profil falošného krytu presne kopíruje originál. A tvári sa veľmi nenápadne.
samotný falošný kryt 8. Samotný falošný kryt.
porovnanie krytov 9. Keď si teraz porovnáme kryty podávača, už vidíme že sú tam rozdiely – na začiatku to tak jasné nebolo...
detail na originálnny kryt a jeho poškodenie 10. Jemné odery po oboch stranách podávača bankoviek nás môžu varovať pred možným neoprávneným zásahom do konštrukcie bankomatu.
detail na originálnny kryt a jeho poškodenie 11. Takéto neobvyklé úkazy nás môžu varovať, že sa s "naším bankomatom" deje dačo nekalé a reklamácie na jeho nefunkčnosť môžu mať z pohľadu klienta racionálny dôvod.
"Odporúčame, aby ste preventívne prehliadli bankomaty, ktoré používate a prípadné zistenia hlásili vašej banke aby mohla zjednať nápravu. Keď si nieste úplne istí stavom bankomatu radšej vyhľadajte iný. Je vhodnejšie používať bankomaty, ktoré sú pod priamym dohľadom bezpečnostnej služby napr. vo vstupných priestoroch bánk."